Uhim Stajyer Alımı Yapacaktır!
Uhim Stajyer Alımı Yapacaktır!
Dosyayı indir : indir

 

Biz Kimiz?
Küresel sistem; isgal, içsavas, darbe ve ekonomik ambargolarla insanlıgı sömürüyor… BM, UCM, AİHM, IMF, NATO gibi küresel kuruluslar isgal ve soykırımlara zemin hazırlıyor... İlaç endüstrisi küresel salgınlardan besleniyor… Hollywood ve küresel medya toplumları manipüle ediyor ve isgalleri mesrulastırıyor… Popüler kültür tek tip bireyler üretiyor… Çokuluslu sirketler ve lobiler tüketimi tesvik ederek ülkelerin kaynaklarını sömürüyor… Silah endüstrisi etnik/mezhepsel farklılıkları kullanarak ülkeleri içsavasa itiyor...
Biz UHİM olarak siyaset-hukuk, ekonomi, kültür-sanat, egitim, saglık, çevre, tarih-toplum ve medya gibi, canlı yasamını ilgilendiren her alanda gerçeklestirilen ihlallere, bu ihlallere zemin hazırlayan yapılara karsı mücadele etmek üzere yola çıktık. Hazırladıgımız raporlar, basın açıklamaları, yerinde gözlem çalısmaları, uluslararası organizasyonlarda sundugumuz tebligler, etkinlik ve salon toplantıları ile çalısmalarımızı sürdürüyoruz. Özellikle küresel sistemi sorgulayarak bu sistemin yol açtıgı ihlallere karsı önleyici bir güç olusturmaya, bir hak arama ve hesap sorma kültürünün olusmasına katkı saglamaya çalısıyoruz.
 
Kimler Müracaat Edebilir?
  • Üniversitelerin, Siyasal Bilimler, Uluslararası İliskiler, Hukuk, Sosyoloji, Tarih, İlahiyat ve Ekonomi gibi bölümlerin 3. ve 4. sınıf ögrencileri, yüksel lisans ögrencileri ve bu bölümlerden yeni mezun olanlar.
  • Uluslararası hak ihlallerine yönelik projelerde yer almak, akademik ve güncel arastırma konuları hakkında bilgi edinmek ve becerilerini gelistirmek isteyenler.
 
Staj Programının İçerigi
  • Her yıl düzenli olarak yayımladıgımız “Dünya Hak İhlalleri Raporu”nun hazırlık çalısmalarına katılabilirsiniz.
  • “Tarihten Bugüne Ülke İhlal Karneleri” baslıklı raporlarımızın hazırlık çalısmalarına katılabilirsiniz.
  • Uluslararası medya organlarında çalısma alanlarımızla ilgili haber takibi yapabilirsiniz
  • Raporlarımızın yayına hazırlık süreçlerine katılarak çalısmalarımızın mutfagını görebilirsiniz,
  • Yayınlarımızın grafik-tasarım çalısmalarına katkı saglayabilir,
  • twitter.com/uhimorg, facebook.com/uhimorg adreslerimizdeki günlük paylasımlarımız, kampanya ve etkinliklerimizin duyurulmasına yardımcı olabilirsiniz.
 
Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
  • Staj yeri UHİM’in Üsküdar’daki merkez ofisi olacaktır.
  • Adayların 15 Haziran 2015 tarihine kadar uhim.org@gmail.com adresine CV’lerini ulastırmaları gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi ve sorularınız içinde uhim.org@gmail.com adresinden bize ulasabilirsiniz.
 
 
Kayıt Tarihi : 2 - 6 - 2015
Bu sayfa 1038 defa ziyaret edilmiştir.