Uhim Heyeti Avusturya’da!
Uhim Heyeti Avusturya’da!
Dosyayı indir : indir

 

“Avrupa’da Yükselen Ayrımcılık: Nefret, İslamofobi ve Irkçılık” başlıklı raporumuzun hazırlıkları sürüyor. Rapor kapsamında 25 Haziran’dan bu yana Avusturya'da bulunan heyetimiz Avusturya'da ilk görüşmesini ırkçılık konusunda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarından ZARA (Zivilcourage und Anti-Rassismus-Arbeit) ile gerçekleştirdi. Görüşmede kurum yetkililerinden Claudia Schafer ve Tamara Frevdemann yer aldı.

Temaslarına devam eden heyetimiz daha sonra IRPA (Muslim Teachers Training Collage)’da İslamofobi üzerine akademik çalışmalar yapan Dr. Fared Hafez ve Uygulamalı Dersler Bölüm Başkanı-Müslüman Veliler Birligi Başkanı Gülmihri Aytaç ile görüştü.

26 Haziran Perşembe günü WONDER (Uluslararası Üniversite Ögrencilerini ve Aktivitelerini Destekleme Dernegi)’e bir ziyaret gerçekleştiren heyetimiz Genel Başkan Ali Çiçek ile biraya geldi.

Rapor hazırlıkları kapsamında aynı gün STK temsilcisi, eğitimci, aktivist ve siyasi temsilcilerden olusan bir katılımcı grubu ile bir workshop gerçekleştirildi. Toplantıda araştırmacı-yazar Sinan Ertugrul, eğitimci-yazar Melek Pasalı, pedagog Rukiye Sancar, IGMG Avusturya Baskan Yardımcısı Yakup Geçgel, Viyana İsçi ve Memur Odaları Temsilcisi Ercüment Aytaç, Müslüman Veliler Birligi Başkanı Gülmihri Aytaç, Sosyal Demokratlar Partisi milletvekili adayı Resul Ekrem ve bu alandaki çalışmalarıyla tanınan Moussa Diaw yer aldı.

 

Avusturya’da konu ile ilgili temaslarını sürdüren heyetimiz, bugün ve yarın gerçekleştirecegi görüşmelerin ardından 29 Haziran Pazar günü Türkiye’ye dönecek. 

 
Kayıt Tarihi : 27 - 6 - 2014
Bu sayfa 776 defa ziyaret edilmiştir.