UHİM Başkanı Ayhan Küçük Geleceğin Liderleri ile Buluştu!
UHİM Başkanı Ayhan Küçük Geleceğin Liderleri ile Buluştu!
UHİM Başkanı Ayhan Küçük, Sancaktepe Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Genç Gelecek Liderlik Akademisi” kapsamında gençlerle buluştu. 11 Nisan Salı günü gerçekleştirilen programa yüzlerce genç katıldı. 
Küçük, liderliğin sanıldığının aksine, yalnızca devlet yöneticileri için geçerli bir kavram olmadığını, sosyal hayat içerisinde sorumluluk alan, beceri ve yeteneklerini toplumun sorunlarını çözmek için kullanan kişilerin lider olarak tanımlanabileceğini belirtti. Gelecekte daha önemli mecralarda liderlik yapmayı düşünen, hayal eden gençlerin, öncelikle, sınıfında, okulunda, sosyal çevresinde ve ailesinde birer lider olarak görev almaları gerektiğini ifade eden Küçük, aynı şeyin öğretmenler, okul idarecileri, anne-babalar için de geçerli olduğunu dile getirdi. İnsanların toplum içerisindeki yetki ve sorumluluklarını doğru kullanarak etki gücü nisbetinde liderlik yapabilmesi halinde, dünyanın daha yaşanılabilir bir hale geleceğini söyleyen Küçük, liderliğin emir ve direktif vermekle değil, sorumluluk almak, inisiyatif almak, fedakarlık yapmak, bir adım öne çıkmak, sorgulamak, çözüm üretmek ve bütün bunlar için çevresini harekete geçirmekle olacağını hatırlattı. 
Bugün dünyanın en önemli ihtiyacının, bir başkasının acısını içinde hisseden liderlerin azlığı olduğunu iddia eden Küçük, toplumları harekete geçirecek güçlü liderlerin sayısı artarsa, Batılı küresel sistemin hak ihlallerinin deşifre olacağını, insanların bu ihlallere karşı mücadele etmeye, hesap sormaya başlayacağını söyledi. Türkiye’nin bu noktada, tarihsel ve kültürel mirası ile önemli bir misyon yüklendiğini ifade eden Küçük, bu bakımdan gençlere büyük görevler düştüğünü belirtti.
 
Kayıt Tarihi : 12.4.2017
Bu sayfa 647 defa ziyaret edilmiştir.