Derecelendirme Kuruluşları… Yine Tezgah!..
Derecelendirme Kuruluşları… Yine Tezgah!..


“Moody's kredi derecelendirme kurulusunun Türkiye'nin not görünümünü 'duragan'dan 'negatif'e indirmesinin üzerinden bir hafta geçmeden, S&P, Morgan Stanley ve JP Morgan da söz birligi etmisçesine olumsuz raporlar yayınlamaya basladı.
Malûm;
Türkiye'nin dıs finansman durumu üzerindeki artan baskının, yerli ve küresel yatırımcıların güvenini olumsuz yönde etkiledigini öne süren Moody's, belirsiz politika ortamı nedeniyle (???) Türkiye'ye iliskin büyüme beklentilerinin orta vade açısından zayıfladıgı iddiasında bulunmustu.
Bu haftanın açılısını da Morgan Stanley yaptı.
Kurum bünyesinde yayınlanan 'Gelismekte Olan Piyasalar Strateji Raporu' aracılıgıyla Türkiye için 'esit agırlık' olan yatırım tavsiyesi, 'agırlıgını azalt'a indirildi.
Morgan Stanley, Türkiye'nin büyümesinin normalin altında kalması ve asırı alım seviyesindeki teknik göstergeler nedeniyle bu kararın alındıgını bildirirken, defalarca temerrüde düsen Yunanistan için ise yatırım tavsiyesini yükseltti.
Bütün verilerimiz 'olumlu' gidisata isaret ederken bir oyun kuruldu yine.
Bu oyunda yerini alan bir diger kredi derecelendirme kurulusu S&P de 'Türk Bankacılık Sektörü'ne iliskin uyarılarda bulundu.”

Yazının tamamına asagıdaki linkten ulasabilirsiniz:Kayıt Tarihi : 29 - 4 - 2014
Bu sayfa 1781 defa ziyaret edilmiştir.