Bakü’de düzenlenen 2. Avrasya Hukuk Kurultayı’ndayız
Bakü’de düzenlenen 2. Avrasya Hukuk Kurultayı’ndayız
Avrasya bölgesi ülkeleri arasındaki hukuki dayanışmayı artırmak için düzenlenen 2. Avrasya Hukuk Kurultayı’na UHİM Genel Sekreteri Veysel Başar katılıyor. Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleşen Kurultayda temsilciler, misafir diğer ülkelerin temsilcileri ile buluşarak hukuk alanında işbirliği tesis edilmesine yönelik fikir alışverişinde bulunacak.  
Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı desteği ve Adalet Bakanı Sayın Abdulhamit Gül iştirakleriyle gerçekleşen kurultay, 16-19 Aralık 2018 tarihleri arasında; Türkiye Hukuk Platformu (THP), Uluslararası Hukukçular Birliği (UHUB) ve Azerbaycan Hukukşinaslar Konfederasyonu ortaklığıyla organize ediliyor.
Kurultay, 40 ülkeden yaklaşık 250 katılımcıyı ağırlıyor. Üç gün sürecek olan Kurultay kapsamında, birinci gün sempozyum, ikinci gün çalıştay, üçüncü gün ise sosyal program gerçekleştiriliyor. Sempozyumda “Uluslararası Hukuk ve Uluslararası Kurumlar”, “Göç-Sığınma ve İnsanlığa Karşı Suçlar”, “Uluslararası Terörizm”, “Uluslararası Hukuk ve Silahsızlanma” ana başlıklarıyla oturumlar düzenlenecek.
Kayıt Tarihi : 17.12.2018
Bu sayfa 1143 defa ziyaret edilmiştir.