Adalet Ve Özgürlükler Platformu Van’Da Buluşuyor
Adalet Ve Özgürlükler Platformu Van’Da Buluşuyor

Adalet ve Özgürlükler Platformu Van’da Bulusuyor

Adalet ve Özgürlükler Platformu bilesenlerinin farklı sehirlerde yürüttügü haftalık ve aylık eylemlerin koordinasyonu ve sürecin istisaresi için yapılan bulusmaların 11.’si bu haftasonu Van’da gerçeklestirilecek.
Van Hak ve Özgürlükler Platformu’nun ev sahipliginde gerçeklesecek 11. İstisare ve Koordinasyon Bulusması’nın ilk etkinligi, 1 Temmuz 2011, Cuma aksamı düzenlenen panel olacak.
Bölge insanının basörtüsüne ve basörtüsü yasagına yaklasımını VAHÖP adına İsmail Almalı, Basörtüsü meselesinin Kürt meselesi ile irtibatında yasanan açmazları ve farklı yaklasımların degerlendirilmesini TOKAD adına Ahmet Örs, Dogu ve Batı’da meselenin algılanmasındaki farklılıkları ve Platformlar sürecini ise SAGİR adına Kadrican Mendi anlatacak.
Cuma aksamı, saat 19.30’da baslayacak olan panel, Özgür-der Van Subesi binasındaki konferans salonunda düzenleniyor.
Gündemdeki sorunlar istisare edilecek
İstisare ve Koordinasyon toplantıları ise 2 Temmuz Cumartesi günü yalnızca platform temsilcilerinin katılımıyla kapalı oturumlar seklinde gerçeklesecek.
Platformlar ayrıca VAHÖP tarafından aylık devam ettirilen adalet ve özgürlükler eylemlerinin 165.’sine katılarak destek verecekler.
3 Temmuz Pazar günü ise toplantıların sonucu kamuoyuna yapılacak açıklamayla duyurulacak.
Kendi özellerinde özerk yapılardan olusan fakat eylemlerini Adalet ve Özgürlükler Platformu ortak çatısı altında devam ettiren kuruluslar, Van’daki bulusmasında hem eylemler sürecini koordine etmeyi hem de gündeme yansıyan sorunları istisare ederek altı aylık süreç için bir yol haritası belirlemeyi amaçlıyor.

29.06.2011
Platformhaber
Kayıt Tarihi : 1 - 6 - 2011
Bu sayfa 772 defa ziyaret edilmiştir.